Wigilia w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.

Podzieliliśmy się OPŁATKIEM – Wieczerza wigilijna w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie.
Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to najbardziej uroczysty i wzruszający czas w roku, to czas, serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń przy stole nakrytym białym obrusem. Świąteczna
i rodzinna atmosfera towarzyszyła corocznie odbywającej się w Domu Pomocy Społecznej w Czubinie wieczerzy wigilijnej.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia integracyjnych JASEŁEK, w których główne role pełnili Mieszkańcy naszego Domu przy współudziale wokalistów chóru działającego w Centrum Kultury w Błoniu „Śpiewający senior”. Było to piękne, niesamowite i bardzo wzruszające przeżycie, miłe dla oka i ucha.
Finałem integracyjnych JASEŁEK było wspólne zanucenie kolęd.

Mieszkańcy Wigilię spędzili ze swoim najbliższymi, proboszczem parafii Rokitno Ks. Kazimierzem Ambroziakiem, Panem Grzegorzem Kamińskim członkiem Zarządu VI kadencji Rady Powiatu Pruszkowskiego, Panem Radosławem Kowalczykiem dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawicielami Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz Się Do Nas” reprezentującymi zaprzyjaźnione z naszym Domem, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy – Panią Agnieszką Dmoch oraz Panią Edytą Kamińską, pracownikami DPS i dyrektorem Domu.
Wigilijną wieczerzę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, następnie podzieliliśmy się opłatkiem, nie zabrakło oczywiście świątecznych, serdecznych życzeń bożonarodzeniowych – kultywowanie pięknej i długiej tradycji.
Pan Roman Wodzyński – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Czubinie złożył wszystkim Mieszkańcom, opiekunom, bliskim rodzin, zaproszonym gościom piękne życzenia – w szczególności dużo zdrowia i radości, wytrwałości, zachowania pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Szczególnie istotne były podziękowania skierowane do pracowników Domu – zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań, za olbrzymie zaangażowanie w pracę na rzecz Mieszkańców i rozwój jednostki w społeczności lokalnej. Należy podkreślić, iż od samego początku nowego Kierownictwa Domu bardzo prężnie współpracujemy z Miejscem Aktywności Lokalnej w Warszawie przy ul. Kłobuckiej 14.
Życzenia Bożonarodzeniowe dla Mieszkańców oraz całego Zespołu pracowników złożyli również zaproszeni szanowni goście. Kolejnym etapem świątecznego spotkania integracyjnego była wieczerza wigilijna z bardzo smacznymi tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez pracowników kuchni Domu Pomocy Społecznej. Po uroczystym i wyśmienitym świątecznym posiłku wszyscy z radością rozpoczęli kolędowali.
Na zakończenie spotkania nasi kochani Mieszkańcy zostali obdarowani paczkami świątecznymi.
Dom wypełnił się miłą i życzliwą atmosferą, która, liczymy, że towarzyszyła nam będzie do kolejnego spotkania wigilijnego.