Turnus wypoczynkowy. Wyjazd do Jantara.

W terminie 08.10.2018 r. -14.10.2018 r. ponad trzydziestoosobowa grupa mieszkańców wzięła udział w turnusie wypoczynkowym do Jantara. Odpoczywaliśmy w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wiking. Podczas pobytu korzystaliśmy z licznych wycieczek stacjonarnych oraz wyjazdowych.
0.10.2018 – zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe w Malborku, gdzie odbył się kilkugodzinny spacer pod kierunkiem przewodnika , który zapoznał uczestników wycieczki z historią zamku.
11.10.2018 – wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę z przewodnikiem do Elbląga, gdzie obejrzeliśmy Muzeum Historyczne Miasta z prezentacją filmu holograficznego, przedstawiającego historię Elbląga. Z muzeum udaliśmy się na spacer ulicami Starego Rynku do Ratusza Staromiejskiego, zwiedzaliśmy Katedrę Św. Mikołaja. Najbardziej wytrwali pokonali 366 stopni i weszli na wysokość 97 metrów, aby móc obejrzeć z tarasu widokowego panoramę miasta. Kolejnym punktem programu był spacer Starym Rynkiem i Bulwarem Zygmunta Augusta. Po przerwie obiadowej i krótkim odpoczynku przejechaliśmy na pochylnię Jelonki a w dalszej kolejności obejrzeliśmy w Raczkach Elbląskich najniższy punkt depresyjny w Polsce. Następnego dnia rekreacyjnie jeździliśmy meleksem podziwiając okolicę. Dwukrotnie w trakcie trwania wycieczki zorganizowano kolację w postaci ogniska z grillem , gdzie przy muzyce bardzo miło spędzaliśmy czas.
W przeddzień wyjazdu dla najbardziej wytrwałych mieszkańców zorganizowano spacer plażą z Jantara do Stegny. Drogę powrotną pokonaliśmy lasem. Przeszliśmy w sumie 15 kilometrów.
Po 6-cio dniowym pobycie z nowym bagażem wspomnień wróciliśmy do Domu, żegnając wcześniej nadmorskie plaże i lasy, w nadziei, że znów wrócimy tu za rok!!!