SpecOlimpiada w Żółwinie / Dębowy Liść w Brwinowie

SpecOlimpiada

Miniona wiosna z pewnością należała do wybitnie intensywnego okresu w ciągu roku – jeśli chodzi                o aktywizację naszych mieszkańców na przestrzeni publicznej. W tym roku nie próżnowaliśmy – jednym         z wielu wyjazdów tej zielonej pory była wycieczka do Żółwina na SPEC-Olimpiadę.

11 czerwca, poniedziałek. Słońce parzy, w powietrzu czuć zapach nadchodzącego lata. Stoimy                          i czekamy – nasi podopieczni dzielnie maszerują w stronę samochodu, nie lękając się straszącej w termometrach temperatury. Są odważniejsi niż opiekunowie, którzy od rana zastanawiają się, skąd w nich tyle zapału? Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Na miejscu przywitała nas wesoła gromada, przygotowana na prawdziwą, ale prowadzącej do czystej zabawy rywalizacji. Z kim? Najbardziej z sobą samym, bowiem do tego prowadzą te zawody.                        Nie ma tam żadnej złości, łez czy zawodu – wszyscy są zwycięzcami.

Trzymaliśmy się zasad bezpieczeństwa – po każdej konkurencji mieszkańcy siadali w cieniu na kilkuminutowy odpoczynek, lub biegli pod przygotowaną kurtynę wodną aby zaznać ochłody. Konkurencji było kilka, i bawiliśmy się przy nich genialnie – biegaliśmy, rzucaliśmy, kopaliśmy. Dzielnie zdobywaliśmy punkty.

Na zakończenie po uzupełnieniu zgubionych kalorii przy obiedzie, otrzymaliśmy wspaniałe medale.               Z uśmiechem na ustach wracaliśmy do Domu aby pokazać wszystkim, że SPORT to ZDROWIE i przede wszystkim DOBRA ZABAWA 🙂

 

Dębowy Liść

14 czerwca nasi mieszkańcy po raz kolejny wzięli udział, w corocznym integracyjnym spotkaniu DĘBOWY LIŚĆ, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Brwinowie w świetlicy OWCA znajdującej się         w zielonej Owczarni.

Impreza ma na celu szerzenie i poznawanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne występy przygotowane przez podopiecznych z okolicznych placówek, współpracujących z OK w Brwinowie. Pokazy zapierały dech w piersiach – przekrój tematyczny był tak duży, że każdy, nawet wybredny gość, znalazłby dla siebie coś interesującego; przez tematykę ludową,      po muzykę latynoską czy poezję śpiewaną. Tańce, śpiewy, uśmiechy na twarzach, a wszystko to na tle sceny, którą – uwaga, ozdabiały obrazy naszych CZUBIŃSKICH ARTYSTÓW. Piękniejszej scenerii nie mogliśmy sobie wymarzyć… z ogromnym wzruszeniem patrzyliśmy więc w stronę sceny i doskonale bawiliśmy się mając pewność, że wrócimy w to miejsce za rok.