POZOSTAJEMY W ŚWIATECZNYM KLIMACIE – autorskie JASEŁKA MIESZKAŃCÓW pt. „MALEŃSKA MIŁOŚĆ W ŻŁOBIE ŚPI”

Dom Pomocy Społecznej w Czubinie informuje, iż w dniu 25 stycznia 2018 r. szesnastu Mieszkańców zaprezentowało premierowe widowisko – występ teatralny o Bożym Narodzeniu pod tytułem: „MALEŃKA MIŁOŚĆ W ŻŁOBIE ŚPI” pod artystyczną opieką i przewodnictwem uzdolnionego zespołu Terapeutów Domu. W pięknie udekorowanej Sali zebrali się Pan Dyrektor – Roman Wodzyński, pracownicy, Mieszkańcy oraz zaproszeni goście – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas”. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem wprowadziła wszystkich uczestników wydarzenia w świąteczny nastrój.

Mieszkańcy w specjalnie przygotowanych kostiumach przedstawili sceny związane z narodzeniami Jezusa Chrystusa. Aktorzy, z dużym przejęciem i poświęceniem wcielili się w role: Świętego Józefa, Maryi, Heroda, Pasterzy, Trzech Króli, Gospodyni, Diabełka oraz pięknych i delikatnych Aniołów. Podczas przedstawienia co chwila rozlegały się oklaski publiczności. Swoim występem wielcy artyści zachwycili zebranych gości. Przygotowania
do przedstawienia trwały dwa miesiące. Nauka poszczególnych ról i kwestii oraz piosenek wymagała od naszych Podopiecznych wiele trudu i poświęcenia czasu.Próby do widowiska przebiegały pod czujnym okiem Pani Zuzanny Matysek – inicjatorki projektu. W przygotowaniu strojów oraz scenografii niezastąpione okazały się Pani Anna Spisacka oraz Pani Helena Dymek. Oprawa muzyczna została opracowana przez Pana Maciej Moszczyńskiego.
Jasełka spotkały się z ogromnym entuzjazmem widzów i samych artystów. Na zakończenie Dyrektor Domu podziękował serdecznie za wkład i zaangażowanie AKTOROM i personelowi Terapeutycznemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w wydarzenie. Na koniec wszyscy zebrani gromkimi brawami podziękowali aktorom za wspaniały występ.