PIERWSZY ART FESTIWAL

Dom Pomocy Społecznej w Czubinie informuje, iż w dniu 10 maja 2018 r., zorganizował
na terenie rekreacyjnym Domu PIERWSZY ART FESTIWAL promujący dorobek artystyczny zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowych i środowiskowych domów samopomocy.
Celem wydarzenia była popularyzacja sztuki wśród osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim szeroko pojęta integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem, kształtowanie świadomości społecznej
w zakresie postrzegania funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Każda placówka mogła zaprezentować swój dorobek artystyczny na naszej scenie.
Tematyka występów była dowolna, a więc ciekawość wzbierała w nas na długo przed rozpoczęciem Festiwalu, ponieważ nie wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po odgrywanych inscenizacjach.
Nie zawiedliśmy się – różnorodność pokazów była na wysokim poziomie.
Po oficjalnym rozpoczęciu Art Festiwalu przez Dyrektora Domu P. Romana Wodzyńskiego, pierwsi artyści wkroczyli na scenę. Na naszej scenie zawitał zespół Ich Troje. Mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjny taniec ludowy Kujawiak, odwiedzić Latającego Holendra i Meluzynę z Akademii Pana Kleksa, wysłuchać poezji własnej, obejrzeć występy taneczne, wysłuchać skeczów kabaretowych, zobaczyć Sławomira i Królową Nocy, poznać światowej sławy gwiazdy muzyki pop.
Na zakończenie tej części wydarzenia mieszkańcy Domu oraz uczestnicy Festiwalu mieli możliwość
w gorących południowych rytmach zumby zatańczyć „Despacito”
Po części artystycznej i wręczeniu dyplomów, nadszedł czas na serwowanie pyszności z grilla, bigosu, napoi i słodkości. Dobrej zabawie zawsze towarzyszy domowy poczęstunek. Można było rozpłynąć się siedząc
w cieniu drzew na terenie pięknego ogrodu, kiedy słońce świeciło, wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci
po niesamowitych występach.
Kolejnym punktem Festiwalu był bardzo wyczekiwany energetyczny koncert na żywo zespołu Kawka Music Band, przy którym mimo intensywnego dnia mieszkańcy i uczestnicy bawili się do ostatniej piosenki.
Dziękujemy wszystkim artystom, przybyłym gościom i każdemu kto zaangażował się w przygotowania
do Pierwszego Art Festiwalu.
Miejmy nadzieję że Pierwszy Art Festiwal w Czubinie jest początkiem kolejnej pięknej tradycji, która zostanie z nami na lata.

Podczas Pierwszego Art Festiwalu wystąpiła p. Dorota Piśniak prezentując poezję własną.
Za zgodą autorki prezentujemy mały fragment jej twórczości.