Piastowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

29 września 2018 roku sześcioosobowa reprezentacja naszego Domu wzięła udział w Piastowskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. To już osiemnasta edycja tej cyklicznej imprezy.
Mieszkańcy zawsze z napięciem oczekują startu w w/w imprezie i tak też było w tym roku. Na naszych zawodników czekały zmagania w takich konkurencjach jak badminton, bocce, rzuty piłeczką, biegi na 100 m, sztafety. Olimpiada jak co roku rozpoczęła się Mszą świętą podczas, której modlono się o zdrowie uczestników i bezpieczny przebieg zawodów w duchu fair play. Po Mszy nastąpił przemarsz drużyn na boisko po którym oficjalnie powitano sportowców wszystkich ekip. Podniosłym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Po oficjalnym otwarciu Olimpiady rozpoczęły się zmagania sportowe. Nasi mieszkańcy we wszystkich konkurencjach w których startowali wykazali się zaangażowaniem, doświadczeniem, duchem zdrowej rywalizacji. Doping i aktywna obecność Pana Romana Wodzyńskiego, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czubinie zagrzewały podwójnie naszych sportowców. Jak co roku, zmaganiom towarzyszyły dodatkowe atrakcje tj. pokazy judo, prezentacja dronów czy rywalizacja na ergometrach wioślarskich za, którą każdy otrzymywał medal. Wysiłek fizyczny sprzyjał apetytowi dlatego wyśmienicie smakowały przygotowane przez organizatorów ciasto, kawa oraz pierogi.
Nastąpił wreszcie najważniejszy moment czyli dekoracja drużyn. Małgosia która była kapitanem naszej reprezentacji odebrała puchar. Każdy z zawodników otrzymał medal oraz drobne nagrody rzeczowe. Szczęśliwi i dumni powróciliśmy do Domu w którym można było pochwalić się zdobytymi medalami przed kolegami. Za rok znów podbijemy Piastów.