DZIEŃ RODZINY W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZUBINIE

Dom Pomocy Społecznej w Czubinie informuje, że w dniu 15 czerwca 2018 r. zorganizował event stanowiący wyjątkowy czas, doświadczenie, które wykracza poza codzienność, mający wymiar społeczno – kulturowy (wydarzenie o charakterze integracyjnym) dla Mieszkańców i ich rodzin pod hasłem: „Święto Rodziny”.
W przygotowanie wydarzenia aktywnie włączyły się bliskie Naszemu sercu osoby na co dzień pracujące
w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Czubinie Krajowego Stowarzyszenia „PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS”.
Spotkanie zostało zorganizowane dla rodzin, znajomych i przyjaciół Mieszkańców naszego Domu. Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła (piękna, słoneczna czerwcowa pogoda sprzyjała wspólnym spotkaniom i biesiadzie rodzinnej).
Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czubinie z serdecznymi podziękowaniami za przybycie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Dyrektor zaakcentował, że wszyscy Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej są bardzo ważni, a cała załoga dokłada wszelkich starań, żeby Mieszkańcy czuli się z Nami jak w rodzinie.

Dwa główne cele przyświecały zorganizowaniu tego wydarzenia: z jednej strony była to okazja do integracji Mieszkańców między sobą, a z drugiej strony, okazja do podtrzymywania i wzmacniania istniejących więzi rodzinnych. Mieszkańcy Domu pieczołowicie przygotowywali się do spotkania, występom towarzyszył anturaż dopełniający całości.
Wydarzenie miało edukacyjny przekaz, a wszystkie role w które wcielili się Mieszkańcy były obsadzone zgodnie z naturalnymi predyspozycjami i zdolnościami (prezentacje wokalne i recytatorskie). Występ wokalny Terapeuty z WTZ wzruszył licznie zgromadzonych widzów i był dedykowany rodzicom. Swój kunszt artystyczny zaprezentowali również Uczestnicy Warsztatu Terapii zajęciowej w Czubinie.
Na deskach Domu Pomocy Społecznej gościnnie wystąpił zespół działający przy Ożarowskim Domu Kultury – „Wesołe Wdówki” który został przyjęty gromkimi brawami.
W dalszej kolejności przyszła pora na zabawę taneczną. Przy dźwiękach muzyki Mieszkańcy oraz ich rodziny bawili się znakomicie, a w przerwach między tańcami delektowali się słodkimi specjałami.
Piknik był również okazją do podziwiania wystawy prac Mieszkańców naszego Domu. Tegoroczne obchody Święta Rodziny dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo radości, przyjemnych doznań i nie zapomnianych wrażeń. Dla naszych Mieszkańców był
to czas nieopisanej radości. Wizyta rodziny jest zawsze zaszczytem, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni z Mieszkańców. Wiele rodzin nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że ten dzień jest tak znaczący
w życiu Mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Dlatego dziękujemy tym rodzinom, które mogły przybyć
i wspólnie z nami kultywować rodzinne tradycje.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, instytucjom, które okazały nam życzliwość, dobre serce i włączyły się w przygotowanie wydarzenia.