Aktualności

DZIEŃ KOBIET NA MAZOWSZU

 KONCERT – NAJPIĘKNIEJSZE UTWORY MĘSKIEJ LITERATURY WOKALNEJ.

Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie – w sobotę, 9 marca 2019 r. zaprosili Mieszkanki Powiatu Pruszkowskiego na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet pt.: „Dzień Kobiet na Mazowszu. Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej”. To niezwykłe wydarzenie zostało zorganizowane w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

W koncercie wystąpili, ze specjalną dedykacją dla Pań, sami mężczyźni: tenor, baryton i bas, wirtuoz skrzypiec przy akompaniamencie fortepianu. Panowie śpiewali w duetach i solo – wspaniałe utwory operetkowe, a także musicalowe. Prowadzącym koncert był Ryszard Rembiszewski – polski aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, nieoceniony lektor i wodzirej.  Podczas wspólnego wieczoru zabrzmiały popularne i lubiane arie operowe oraz operetkowe, a także utwory musicalowe, m.in.: „Ten zegar stary”, „Gdybym był bogaczem”, „O sole mio”, „Wielka sława to żart”, czy „Tak całkiem bez dziewczątek”. W tej uczcie kulturalnej nie mogło zabraknąć naszych Mieszkanek. W wydarzeniu uczestniczyły Panie Małgosia, Monika, Ela, Agnieszka, Marzenka i Renia. Panie wróciły z koncertu zauroczone oszałamiającym występem nucąc utwór wieńczący koncert i wspólnie wykonany przez wszystkich artystów „Brunetki, blondynki…”. Udział w koncercie to była magiczna i wyjątkowa chwila, liczymy, że w najbliższej przyszłości nasi Mieszkańcy takich pięknych chwil będą mieli coraz więcej.

Charytatywna Aukcja Obrazów

Światy Malowane Charytatywna Aukcja Obrazów W dniu 9 lutego 2019 o godzinie 16.00 w DWORKU ZAGRODA ul. Grodziska 57 w Brwinowie odbędzie się zakończenie wystawy malarskiej ” ŚWIATY MALOWANE ” autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie połączone z Charytatywną Aukcją Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Kolędowanie w kościele św. Antoniego z Padwy

Kolędowanie z NIEWIDOMYMI dla niepodległej – koncert objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
30 stycznia 2019 r. sześcioosobowa grupa Mieszkańców uczestniczyła w niezwykłym, pięknym
i wzruszającym koncercie. Tego dnia pojechaliśmy do warszawskiego kościoła św Antoniego z Padwy
na koncert „Kolędowanie z niewidomymi dla Niepodległej”. Organizatorami koncertu byli: Polski Związek Niewidomych, Parafia św. Antoniego z Padwy oraz Biuro Programu „Niepodległa”. Podczas tego wydarzenia wystąpiły gwiazdy rodzimej sceny m.in. Rafał Brzozowski z zespołem Rband, Halina Frąckowiak, Mateusz Ziółko oraz małżeństwo Anna i Marcin Jajkiewicz,, Małgorzata Szarek, Julita Bartosiak. Dźwięki najsłynniejszych kolęd i pastorałek rozgrzały serca wszystkich zgromadzonych. Koncert poprowadził Tomasz Wolny.

Pierwsza wycieczka Mieszkańców nowym „OPLEM”.

W środę, 23 stycznia 2019 r., grupa sześciu Mieszkańców wybrała się na warsztaty do Warszawy,              do Miejsca Aktywności Lokalnej MAL – Kłobucka 14. Tym razem, byliśmy kucharzami – piekliśmy racuchy    a później projektantami mody – dzięki specjalistycznym farbom przenieśliśmy swoje pomysły na koszulki    i tak powstały oryginalne i wyjątkowe zdobienia. W dalszej kolejności lepiliśmy z masy solnej, głownie bałwanki. Podczas wizyty towarzyszyli nam nasi przyjaciele i sąsiedzi z Kłobuckiej. Jak to zwykle w Mal-u bywa – uroczo i aktywnie spędziliśmy czas. Radość naszą potęgował fakt, że do Warszawy wybraliśmy się nowiutkim autem.

Nowy Bus dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

Dyrektor DPS w Czubinie Pan Roman Wodzyński z Panią Honoratą Skowrońską – Główną Księgową DPS w Czubinie odebrali z rąk Starosty Powiatu Pruszkowskiego Pana Krzysztofa Rymuzy kluczyki do nowego auta.
21 stycznia 2019 r. Starosta Powiatu Pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza wraz z Panem Wojciechem Gawkowskim Wicestarostą Powiatu Pruszkowskiego oraz Panią Agnieszką Kuźmińską i Panem Grzegorzem Kamińskim członkami Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Stanisławem Dymurą, Przewodniczący Rady Powiatu uroczyście przekazali kluczyki do nowego auta. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Czubinie otrzymali fabrycznie nowy, wyprodukowany w roku 2018 dziewięcioosobowy samochód typu bus marki Opel Vivaro Kombi Edition 1,6 BiTurbo przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych z możliwością przewożenia ich na wózkach inwalidzkich. Zakup auta dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Kwota dofinansowania ze środków PFRON wyniosła 80 000 zł. 

Kolędowanie

WIZYTA CHÓRU UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO w NASZYM DOMU
19 stycznia do naszego Domu zawitali goście specjalni i wybitni – CHÓR UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO. Chórzyści gościli u nas już po raz drugi. Prowadząca, Pani Irina Bogdanovich, utalentowana Dyrygentka i Kierownik Artystyczny w jednym, wraz z grupą chórzystów wnieśli do naszego Domu wiele ciepła i uśmiechu. Podczas występu usłyszeliśmy kolędy Polskie i Ukraińskie. Wielkim zaskoczeniem dla nas i miłą niespodzianką było wysłuchanie ukraińskiej kolędy SZCZEDRYK, jednej z najbardziej znanych kompozycji Mykoły Łentowicza. Inspiracją dla powstania utworu były zimowe ukraińskie pieśni obrzędowe – szczedriwiki. Według tradycji, 13-ego stycznia na Ukrainie obchodzi się Szczedryj Weczir (Szczodry Wieczór), któremu towarzyszą liczne pieśni obrzędowe – szczedriwky – pieśni wychwalające gospodarzy, zawierające życzenia zdrowia, radości i dostatku – tego właśnie życzyła nam Pani Dyrygent.
Dziękujemy Chórowi UW za bezcenny, wspólny czas i urocze chwile, był to dla nas moment pełen wzruszeń. Miejmy nadzieję, że spotkamy się również za rok 🙂 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Osiemnasty dzień stycznia już na trwale zagości w naszym domowym kalendarzu jako DZIEŃ, w którym organizowany jest BAL KARNAWAŁOWY.
Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym, przy dźwiękach żywiołowej muzyki, oddaliśmy się w wir karnawałowego szaleństwa. Na Sali balowej spotkać można było postacie z najróżniejszych bajek, kultur czy krajów – byli i marynarze, i kowboje, i indianie, i lekarze a księżniczki, swoim blaskiem przyciągały wzrok płci przeciwnej. Całą zabawę uświetniały kolorowe dekoracje oraz wspólne śpiewy. Cudowne nastroje zostały wzbogacone o kulinarne specjały. Na balu nie mogło zabraknąć oczywiście licznych konkursów bogatych
w komiczne sytuacje oraz spontaniczne reakcje uczestników, które dostarczyły wszystkim dużej dawki uśmiechu. Ach, co to był za bal…
Liczymy, że za rok, 18 stycznia 2020 – ponownie w naszym Domu będzie kolorowo, gwarnie i wesoło
a w głowach naszych mieszkańców zrodzą się kolejne pomysły na barwne przebrania. 

 

WERNISAŻ

„Światy Malowane”

12 stycznia 2019 r. grupa Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Czubinie miała przyjemność zaprezentować swoje prace w Dworku Zagroda w Brwinowie.
Tamtejsze Koło Sztuki z Panią Marią Rogińską i Panią Teresą Cichocką na czele, zaprosiło nas do urządzenia wystawy malarskiej. Dzięki ogromnemu wsparciu Pana Dyrektora Romana Wodzyńskiego udało się tę piękną ideę urzeczywistnić i w zabytkowych salach „Bartkiewiczówki” zawisły nasze obrazy.
Artyści powitani przez Panią Marię z dumą i dużym zapałem opowiadali o swoich dziełach licznie przybyłym gościom. Odwiedziła nas Pani Mirosława Kosiaty z Biura Promocji Miasta Brwinowa, okoliczni artyści, pracownicy DPS z rodzinami i dużą gromada przyjaciół a także członkowie rodzin artystów. Dworek wypełnił się po brzegi odwiedzającymi i przede wszystkim gigantycznym ładunkiem pozytywnej energii.
Właściciele cukierni „Jarzyna” oraz sklepu warzywnego „Pchli targ” uświetnili wernisażowy poczęstunek pysznymi łakociami i owocami.

WARSZTATY KULINARNE W MIEJSCU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ – MAL Kłobucka

Nasz przepis na udane popołudnie:
3 kg otwartości wymieszać z dobrym słowem i ciepłym spojrzeniem.
Posłodzić uśmiechem i przytuleniem.
Wstawić do piekarnika, niech w temperaturze naszych serc rośnie EMPATIA i WSPÓŁPRACA.
I nie patrzeć na zegarek!. Serce samo nam da znać, kiedy wszystko będzie gotowe❤.

11 stycznia 2018r. grupa sześciu Mieszkańców naszego Domu, w ramach kontynuacji cyklu warsztatów kulinarnych wybrała się do ursynowskiego Miejsca Aktywności Lokalnej – MAL Kłobucka 14. Tym razem, wspólnie z Sąsiadami, z Kłobuckiej upiekliśmy babkę jogurtową, ciasto czekoladowe, babeczki oraz zrobiliśmy kulki owsiane – oczywiście z czekoladą. Jak to zwykle w MAL-u bywa, było przyjemnie, wesoło
i smakowicie.
Dziękujemy SĄSIADOM za wspólny piękny czas.

ŚWIATY MALOWANE

Już 12 stycznia 2019r. serdecznie zapraszamy na wystawę autorskich prac NASZYCH MIESZKAŃCÓW

Dworek Zagroda – Brwinów ul. Grodziska 57 godz. 15.00

Kolejna wystawa zostanie zorganizowana w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ulicy Kłobuckiej 14 w Warszawie
szczegóły wkrótce

Do góry